Polityka przyjmowania darów

Polityka przyjmowania darów Fundacji Ocalenie

  1. Jeżeli chcesz przekazać dary rzeczowe klientom/kom Fundacji Ocalenie, np. odzież, obuwie, kosmetyki, środki czystości, chemię gospodarczą, środki higieniczne oraz akcesoria dla niemowląt i dzieci, meble, sprzęt AGD, RTV, akcesoria wyposażenia wnętrz, sprawdź w pierwszej kolejności czy prowadzimy właśnie zbiórkę darów. Zbiórki ogłaszamy na naszej stronie internetowej i na naszym fanpagu na Facebooku. Zawsze określamy rodzaj przyjmowanych darów oraz termin zbiórki.
  2. Jeżeli właśnie prowadzimy zbiórkę, przywieź dary do siedziby fundacji na ul. Kruczą 6/14a w Warszawie. Pamiętaj o poinformowaniu pracowników Centrum Pomocy Cudzoziemcom (CPC) o przywiezionych darach. Pracownicy CPC wskażą Ci miejsce, w którym dary można zostawić. Jeżeli pozostawisz dary w przedsionku naszej siedziby lub przed nią, bez sprawdzania wstawimy je do kosza na śmieci. W przypadku darów wielkogabarytowych informacje o terminach oraz miejscu ich przyjmowania będziemy każdorazowo przekazywali w ogłoszeniu o zbiórce.
  3. Zanim spakujesz dary wyczyść je, odzież wypierz, wysusz i posegreguj np. rozmiarami, płcią. Pamiętaj, że nie przyjmujemy darów zniszczonych, niesprawnych, nienadających się do użycia; brudnej odzieży i obuwia. 
  4. Jeżeli w danym terminie nie prowadzimy akurat zbiórki odzieży możesz przekazać ubrania za pomocą platformy www.ubraniadooddania.pl, wspierając Fundację Ocalenie – każdy kilogram oddanej odzieży to złotówka przekazana na nasze działania.